top of page

שאלות / תשובות 

למה להתחייב ל-4 פגישות?

מניסיוני, בסטטיסטיקות שלי לצורך העניין, יש הרבה מאד מקרים שפגישה אחת מספיקה בטיפול פרטני, יען כי אחד על אחד. במקרה של טיפולים זוגיים, אני שם לב לאורך השנים שברוב המקרים צריכים כמה. כי יש אותו. יש אותה. ויש אותם... ומתוך המקום הזה, פעמים רבות נדרשת שיחה טובה עם כל אחד בנפרד, ולפחות שתי שיחות טובות עם השניים, כאשר באחת עולים הרבה מאד דברים, ובשנייה יש סוג של בקרה מה התפתח בעקבות השיחה המשותפת הראשונה. או בקיצור, ביחס ישר לכמות המשתתפים ולדינמיקה הייחודית של שניים, אנחנו צריכים קצת זמן כדי לברר ברצינות את כל העניינים ושתהיה לנו גם נקודת התייחסות להשוואה.

 

ומה יקרה אם לא "נתחבר", בינינו, כלומר, אתך...?

שאלה מעולה. אבל איזה מזל שאני לא כזה חשוב. ומה שבאמת חשוב זה אתם. אני "כולה" מעין שומר מסגרת, בסיס איתן, מקום או מרחב שמאפשר לדברים לעלות (תחת הכוונה אוהבת); בסה"כ עוד זוג עיניים ואוזניים, אך שהן נייטרליות, ועל הדרך, גם משופע בניסיון ובכלים מעשיים רלוונטיים. לאמור, אם לא עברנו את הטלפון, לא סביר שנעבור את מבחן המציאות. ואם כן עברנו את הטלפון, ישנו סיכוי גבוה שיהיה לנו נחמד גם בעולם הממשי.

 

אם כבר אמרת שזו הנחה של 30-40 אחוז. אז כמה עולה אצלך בדרך כלל...? לפי איזה תחשיב?

טיפול פרטני אצלי בדרך כלל עלותו 350 ש"ח. כשהתדירות גבוהה, ישנה הנחונת חביבית. טיפול זוגי עלותו 500 ש"ח בדרך כלל. כך ש – 500 + 500 + 350 + 350 = 1700. אם היינו מקיימים ארבעה מפגשים זוגיים, זה כבר 2000 ש"ח. המבצע הנ"ל, וזה בהחלט "מבצע", הופך את כל ארבעת המפגשים לעלות של 300 ש"ח פר מפגש.  

 

אתה באמת מאמין שזה יעבוד...? כי אנחנו כבר די מיואשים מעצמנו...

אני תמיד מאמין שהכל יעבוד, כשהגישה של המשתתפים היא נכונה. כשאדם מגיע עם נכונות לשפר, לקדם, ללמוד, להתגמש, לפתור... הבעיות שלו או שלה נפתרות בסופו של דבר. טכניקה כזו, אסכולה כזו, מטפל כזה או מטפל כזה – כל אלה ועוד זה נחמד, אבל רק במקום שני. במקום הראשון, תמיד, זוהרת או לא מידת המוטיבציה של המטופל. כך ש"מיואשים מעצמנו" מרגיש קצת חלש. לעומת זאת: "מסובך לנו, קשה לנו, נמאס לנו, ובה בעת אנחנו מעוניינים לעלות על דרך המלך" – זה כבר 80 אחוז מהאליפות.

 

במה זה שונה מטיפולים זוגיים אחרים?

אין לי מושג. כל מטפל/ת והדרך שלו/שלה.

 

אפרופו כסף, זה לא קצת יקר?

יקר זה עניין יחסי. ביחס לשוק, אני במקום טוב ויש שיאמרו נמוך. איך מגדירים יקר? כמה אנחנו מוציאים בחודש על דברים שאנחנו יודעים שעושים לנו לא טוב? כמה כסף הולך לנו על סיגריות, אלכוהול, מעדני חלב מטופשים שגורמים לסידן (להבדיל ממה שמספרים לנו) לברוח מהעצמות? אוה... אין לזה סוף. בסופו של דבר, יקר זה מה שאתה מוקיר. יקר זה עניין של תעדוף. ובמקרה של זוגיות טובה, נראה לי השקעה טובה לטווח הרחוק שבסופו של דבר רק חוסכת כסף (ע"ע מלחמות). 

 

מה קורה אם צריך עוד מפגשים?

הוא אשר אמרתי. ביחס לתעריף הקבוע שאצלי, ישנה הנחה נחמדת לחבר'ה שעברו את רבעיית הזהב הזו ומעוניינים בעוד.

 

= = = 

יקרות ויקרים, לכל שאלה ובכלל, תרגישו הכי חופשי שבעולם לדבר אתי ובכל דרך שנוחה לכם. אני שב ומדגיש, מטרתי ביוזמה הספציפית הזו לבוא לקראת זוגות ככל הניתן ובה בעת לייצר תהליך שינוי והתמרה משמעותי. מה לעשות, אני רומנטיקן חסר תקנה ומאמין שכל הזוגות יכולים להסתדר היטב, בין אם הבחירה שלהם להמשיך להיות ביחד ובין אם להיפרד... אני מאמין שתמיד, אבל תמיד, ישנה דרך, להגיע לשלום, גם אם זה לפעמים אומר, שלום ולא להתראות. 

ובנימה אופטימית זו... :)

bottom of page