top of page

סדנת השילוש

סדנת השילוש

שלושה שיעורים

שלושה עקרונות

שלושה "סודות" מקצועיים

שלושה שיעורים

שלושה עקרונות

שלושה "סודות" מקצועיים

לפתוח קופסת שימורים עם כף זה קשה. אולי יעלה בידינו, אבל המיץ ייצא לנו ולא מקופסת הפח. לעומת זאת, עם פותחן משובח זה עשוי לקחת כמה שניות נטולות מאמץ מוגזם ומיותר. לרמז שבסופו של יום: קל = נכון. 

אבל את רובנו לימדו דווקא, מקטנות ובהתמדה, שה"קל" פירושו שטחי, חפיף, טוב מכדי להיות אמיתי. לימדו אותנו שאם נעבוד *קשה* ולא *נישבר* אז בסופו של דבר גם נצליח. שבסוף יהיה טוב. כך, לימדו אותנו שמה שבא בקלות הולך בקלות, שכסף לא גדל על העצים ובעצב נלד את בנינו ואת בנותינו. כמה חבל... כי מבחינה זו, 'קל' ו'קשה' הם לכל היותר סמנים משני צדי הדרך, שני דגלונים זוהרים, שמאותתים לנו דרך קבע אם אנחנו עושים משהו נכון ומדויק או ממש לא בכיוון. הקל היחסי והקשה היחסי הם מורים של אם אנחנו עובדים עם החוקיות של העולם או דווקא עם הראש בקיר וייתכן שהגיעה העת לשנות ולהשתנות...

מה הסיפור על רגל אחת?

ברוכות הבאות וברוכים הבאים לסדנה שאינה סדנה המכונה "סדנת השילוש".

שמי גילבר. אני מטפל בא.נשים מזה 25 שנה ויותר ומורה. אחרי אלפים רבים של מקרים, אחרי אינספור שנות מחקר, מאות תלמידים בהרכבים שונים וכן, בסופן של 3 שנים בערך של התבשלות עם הדבר בתוך הבטן - החלטתי יום בהיר אחד שאני פשוט חייב לשחרר לעולם את האני מאמין שלי, אם אפשר לקרוא לדבר כך. ישבתי בבית מול המרקע המהבהב ופשוט שפכתי בלי לשים לב שהימים חולפים את כל העקרונות שאני מקדם לאורך השנים עם מטופלים ותלמידים, וכמובן, בחיי האישיים שלי.

 

מתוך הגודש הזה של המלל שהלך ואיים לפוצץ את הדרייב, יצא ברור שאני עובד עם שלושה עקרונות בלבד להם אינספור וריאנטים. לאחר מחשבה, הסתבר לי שאותם שלושה עקרונות יושבים בבסיסן של כל התורות הגדולות בהן השתלמתי לאורך השנים, שהם ממש עמודי התווך של כל שיטה באשר היא שיטת אמת לשכלול עצמי. שאפילו דתות מובילות, בעומק הווייתן, מונחות עפ"י שלושה קווים מנחים אלה אלה. ש"מצליחנים" כאלה ואחרים בעולם העסקי, באמנות, בספורט, נושמים את שלושת העקרונות הנ"ל כדבר שבשגרה. ופתאום, לאן שרק הבטתי, נראה ש"השילוש" מציץ עלינו בחזרה. מכל עבר ופינה.

כך, מתוך השצף קצף הזה, זיקקתי מהלך שכל מהותו פרקטיקה. קצר יחסית וממוקד. ישיר ושווה לכל נפש. כה פשוט להפנמה. כה קל ליישום. קל כל כך... ועם זאת, בלתי מתפשר. מהלך שהוא חכות ודגים גם יחד. 

 

יקרות ויקרים, הסדנה האמיתית היא החיים עצמם! מסגרת התרגול שמוצעת כאן למתעניינות ולמתעניינים היא בגדר ליווי אופטימלי שאינו מתערב בסביבת התרגול. כלומר, אנחנו מתרגלים בכל מקום ובכל אתר. איפה שבא לנו. כמה שבא לנו. אם בכלל בא לנו.

המהלך שלפניכם מורכב משלושה שלבים, שכל אחד עומד בזכות עצמו, יקר ערך וזוהר בזכות עצמו. ביחד, הם מכסים את המינימום ההכרחי הדרוש לאדם, לתפישתי הטיפולית לפחות, בעל מנת להתמודד עם כלל ענייני החיים באשר הם, וזאת, ממקום פשוט וערני, קל משקל אך עמוק ומעמיק ומרגש גם יחד. 

אלו הן שלוש צלעות של קדושה אחת אם תרצו, ליצירת בסיס כה איתן מבחינה נפשית, מנטלית ורוחנית גם יחד, שאחרי כן - איך לומר - פשוט אין יותר בעיות בחיים. רק הזדמנויות.

מהלך הסדנה

לאחר ההרשמה, אני שולח למייל את הצלע הראשונה של הסדנה. היא מכילה דברי רקע והנחיות לתרגול מעשי אותו יש לבחון בחיי היומיום כמה שיותר פעמים, כמה שאנחנו מצליחים לזכור, בדיוק היכן שאנו נמצאים ממילא. בבית. בעבודה. עם הקרובים לנו ביותר ו/או לבד, ככה, ביננו לבין עצמנו.

התרגול הוא פשוט. כל אדם שמסוגל לקרוא את מה שמוקלד כאן במרץ, מבין את ההנחיות בן רגע. 

 

כך, למשך 3 שבועות, הצלע הראשונה מלווה את יומנו ו"צובעת" אותו בכל טוב. 
כעבור 3 שבועות ראשונים יש לשלוח אליי דוח מסכם, איך עברו עלינו אותם ימי תרגול. למה שמנו לב. באילו סיטואציות הלך לנו בקלות עם ההוראה. איפה היה סופר מאתגר. האם ישנם אנשים בחיינו שמולם כל זה 'קל' ו'זורם' ומול אחרים זה מיד פורח מזכרוננו? וכך הלאה וכך הלאה. או אז, לאחר שקראתי את הסיכום ואולי קצת התפנג-פנגו על כך עוד ביננו, אנחנו עוברים להרחבת התרגול עם צלע #2, שגם אותה אני שולח כיתר חומרי הסדנה למייל.

בתום 3 שבועות נוספים שוב חוזרים על המהלך שתואר קודם,
ושוב יוצאים לדרך עם צלע #3 ואחרונה. 
וזהו. זה כל הסיפור. 

מנין כל זה?

עולמות התוכן שמאחורי הקלעים של סדנת השילוש הם רבים ומגוונים. בתור מטפל פיתחתי עצמי לאורך השנים בשלושה ענפים ראשיים במקביל: עולם הרפואה הסינית והיפנית, אמנויות לחימה מיפן, עולם ההדרכה התודעתית-פסיכותרפויטית והעולם האזוטרי משהו המכונה ברבים "תקשור" לו זרמים רבות בזכות עצמו. בעבור מי שרוצה, ניתן לקרוא בהרחבה על הרקע המקצועי שלי כאן באתר, בתפריט הראשי.

קצת פידבק 

מאז שעלינו לאוויר עם הבייבי הלא שגרתי הזה ניתן לומר, ביולי 2021, מסתובבים כבר ביננו כמה מאות של בוגרות ובוגרים. הם מספרים לי שחייהם קיבלו תנופה יוצאת דופן ושחשו בשינויים מבורכים עד מעוררי פליאה כבר במהלך השבוע הראשון לתרגול. שמושג "הייעוד" למשל, לרבות בהקשר התעסוקתי, נהיה ברור פתאום לחלוטין. ששקט פנימי הולך ומתבסס בתוכם במהירות יוצאת דופן, שקט מנטלי ושקט רגשי גם יחד, אשר מוכיח את עצמו באינטראקציות מאתגרות ובכלל, ושהסביבה שמה לב לכך ומחמיאה להם על כך. שכל מיני חרדות קיומיות ותנודתיות רגשית בכללותה, כאלה שליוו אותם במשך שנים, הולכות ומתפוגגות עתה לנגד עיניהם כמו מעצמן. שמערכות יחסים מסוימות בחייהם, בפרט אלה שאימללו אותם עד הנה, "נפתחו" פתאום, העמיקו, עלו כמה וכמה רמות, ולשם שינוי נהיה פתאום כיף וטבעי ביחד.

אנשים מספרים לי שהם פשוט מרגישים טוב יותר, גם פיזית. שהמהלך המשולש הנ"ל כמו ניקה אותם, חיזק אותם, הביא איזושהי הרמוניה כוללת לכל הווייתם.
ועוד ועוד ועוד. 

אגב, למי שצריך/ה, בשמחה אחבר בין מתלבטים/מתלבטות שעוברים עתה על הפרסום שלפנינו, לבין בוגרי הסדנה שמצדם ישמחו להיות למליצי/מליצות יושר.

עלות הסדנה 

500 ש"ח. התשלום הוא מראש, ומרגע שהחומרים הכתובים נשלחים - ללא החזרים.

לכל שאלה, בקשה, דברי נאצה ותהיות רבתי, חופשי אפשר לפנות אליי למייל gilbar@gmail.com 

או לטלפון 052.2937.214 - ווטסאפ, קצת סבלנות ואני תמיד חוזר :)

בהצלחה לכל הנועזות והנועזים החדשים או המתחדשים,

המבקשים להקליל את חווית החיים.
 
תודה רבה. עתיד בהיר!
גילבר
bottom of page