השילוש הקדוש

השילוש הקדוש

שלושה שיעורים

שלושה עקרונות

שלושה מפתחות זהב למנעולי החיים

שלושה שיעורים

שלושה עקרונות

שלושה מפתחות זהב למנעולי החיים

ברוכות הבאות וברוכים הבאים לסדנה שאינה סדנה המכונה "השילוש הקדוש". כוונתי בביטוי 'סדנה שאינה סדנה' לרמז שהסדנה האמיתית היא החיים עצמם. מוטב אולי לקרוא למהלך שלפניכם "הזמנה לעבודת עומק" או "בחינתם של שלושה אתגרי יסוד בתוך הבלגן של החיים". 

מה הסיפור בקצרה?

שלום וברכה. שמי גילבר. אני מטפל באנשים מזה 25 שנה ויותר. אחרי אלפים רבים של מקרים, אחרי אינספור שנות מחקר, זיקקתי מהלך שמורכב משלושה שלבים, שביחד מכסה את כל הדרוש לאדם, לתפישתי הטיפולית, בעל מנת להתמודד עם כלל ענייני החיים באשר הם ממקום פשוט יחסית, "קל" אך עמוק ומעמיק גם יחד.

אלו הם שלושה שלבים ליצירת בסיס כה איתן, מבחינה נפשית, מנטלית ורוחנית גם יחד, שאחרי כן - איך לומר - אין יותר בעיות בחיים. עד כדי כך. כלומר, אתגרי החיים נחווים מעתה כהזדמנויות מעניינות יותר או מעניינות עוד יותר, אבל בודאי לא "בעיות" שיש לפתור. אנחנו משתחררים, בין היתר, גם מהתפיסה המגבילה הזו.

מנין כל זה?

עולמות התוכן שמאחורי הקלעים של הסדנה הם רבים ומגוונים. בתור מטפל פיתחתי עצמי בשלושה ענפים ראשיים במקביל: עולם הרפואה הסינית והיפנית, עולם ההדרכה התודעתית-הפסיכותרפויטית והעולם האזוטרי משהו המכונה לעתים "תקשור". ניתן לקרוא בהרחבה על הרקע המקצועי שלי כאן באתר.

 

מהלך הסדנה

לאחר ההרשמה, אני שולח את הצלע הראשונה של המשולש הדמיוני שאני מכנה כאן בהשאלה וחצי בהלצה, השילוש הקדוש והמקודש. הצלע מכילה דברי רקע והנחיות לתרגול מעשי אותו יש לבחון בחיי היומיום. בדיוק היכן שאנו נמצאים ממילא. בבית. בעבודה. עם הקרובים לנו ביותר ולבד, ככה, ביננו לבין עצמנו.

התרגול הוא פשוט. כל אדם שמסוגל לקרוא את מה שמוקלד כאן במרץ, מבינם בן רגע.

התרגול מלווה את יומנו במשך שלושה שבועות. בתום שלושת השבועות יש לשלוח אליי דוח מסכם, איך עברו אותם שלושה שבועות. ואז, לאחר שקראתי ואולי קצת התפנג-פנגו על כך, אנחנו עוברים להרחבת התרגול עם צלע #2. 

בתום 3 שבועות נוספים שוב חוזרים על המהלך שתואר קודם. ואז צלע #3 ואחרונה + הדוח המסכם.

זהו זה. זה כל הסיפור. 

 

קצת פידבק

מאז שעליתי לאוויר עם הבייבי הלא שגרתי הזה אפשר לומר, ביולי 2021, מסתובבים ביננו כבר כמה מאות של בוגרים. הם מספרים לי שחייהם קיבלו תנופה יוצאת דופן ושחשו בשינויים כבר במהלך השבוע הראשון. שמושג "הייעוד" למשל, לרבות בהקשר התעסוקתי, נהיה ברור פתאום לחלוטין. ששקט פנימי הולך ומתבסס בתוכם במהירות גבוהה. שקט מנטלי ושקט רגשי גם יחד. שמערכות יחסים מסוימות בחייהם, בפרט, אלה שאימללו אותם עד הנה, "נפתחו" פתאום, העמיקו, עלו כמה וכמה רמות, ולשם שינוי נהיה קל ו'זורם'.

אנשים מספרים לי שהם מרגישים טוב יותר, גם פיזית. שהמהלך המשולש הנ"ל ניקה אותם, חיזק אותם, הביא איזושהי הרמוניה כוללת לכל הווייתם. ועוד ועוד ועוד. 

למי שצריך/ה, בשמחה אחבר בין מתלבטים/מתלבטות לבין בוגרי הסדנה שישמחו להיות למליצי/מליצות יושר, כנאמר, אין הנחתום מעיד על גיסתו למרות שהוא מאד אוהב אותה.

תמיכה נוספת

​​אני זמין בטלפון או בווטסאפ ובמייל לטובת משתתפות/ים הסדנה כל ימות השבוע. בנוסף, אחת לשבועיים אני שולח קישור למפגש זום שפתוח לכלל מתרגלות/י הסדנה. יצוין כי ניתן להשתתף במפגשי הזום גם אחרי סיום הסדנה. מבחינתי, כל עוד אנחנו באוויר, בשמחה רבה.

במפגשי הזום הפתוחים ניתן לשתף ולהיתמך ולקבל השראה ממשתתפים/משתתפות אחרים. המפגשים הפתוחים הם בגדר במה נוספת לשאול שאלות להבהרה ולדיוק התרגול ובכלל זה לקבל קצת "רוח גבית" מהחברות/חברים לאתגרי הסדנה. להדגיש: אין חובה להשתתף במפגשים שבמרחב הוירטואלי. אני שם בשביל מי שרוצה ומרגיש/ה צורך בתמיכה נוספת על התמיכה הקיימת ממילא.

עלות הסדנה 

333 ש"ח. זהו מחיר סמלי, בכוונה תחילה, וזאת כדי לאפשר לכמה שיותר אנשים שבאמת ובתמים מעוניינים "לעשות עבודה" כמו שאומרים, אכן לעשות עבודה. מסיבה זו ומסיבה זו בלבד, התשלום הוא מראש וללא החזרים.

לכל שאלה, בקשה, דברי נאצה ותהיות רבתי, חופשי אפשר לפנות אליי למייל gilbar@gmail.com 

או לטלפון 052.2937.214 - ווטסאפ, קצת סבלנות ואני תמיד חוזר :)

בהצלחה לכל הנועזות והנועזים החדשים או המתחדשים,

המבקשים לחיות חיים שמן הקלות! 
בתקווה להרבות את הטוב בעולם,

גילבר