השילוש הקדוש

השילוש הקדוש

שלושה שיעורים

שלושה עקרונות

שלושה מפתחות זהב למנעולי החיים

שלושה שיעורים

שלושה עקרונות

שלושה מפתחות זהב למנעולי החיים

מה הסיפור בקצרצרה?

  • 9 שבועות של תרגול עצמי קל משקל ופשוט לביצוע, ועם זאת רדיקלי בהשפעתו.

  • ליווי צמוד לפי הצורך בהתכתבות/טלפון + מפגשי זום אחת לשבועיים הפתוחים למי שזקוק/ה (לא חובה) מכלל מתרגלות/מתרגלי הסדנה.

  • עלות כוללת - 333 ש"ח. התשלום מראש ובלי חרטות :)

מה הסיפור בארוכה

 

כשהגוף הרגשי שלנו בריא, הרגשות נעים ולכן כה נעים… נעים לנו שם בפנים. כשהגוף הרגשי בריא, התחושות שמתרגשות בנו הן כמו מים מתוקים המעניקים לנו חיים, ממלאים אותנו בתשוקה, בדרייב, בשמחת החיים.

אבל כשהגוף הרגשי תקוע, כשאנחנו לא יודעים איך לעבוד עם הרגשות שלנו, הם תוססים בקרבנו כמו מים עומדים, כמו ביצה טובענית ומעופשת, שבתורה מחוללת בנו מחלות לרוב, חלקן קטלניות, ובאופן כללי, הופכת את חווית החיים היומיומית שלנו לסיוט מתמשך. מתגובה רגשית לתגובה רגשית. מדרמה לדרמה לדרמה. 

 

כשהגוף המנטלי שלנו בריא, הוא שרוי במנוחה בתור ברירת מחדל. הוא שקט. צלול כאגם שקוף. והוא מתעורר לחיים רק כשצריך אותו. אינו מיוגע מעודף שכיבות שמיכה. או אז המחשבות שלנו חדות כתער ואפקטיביות ביותר. אנחנו יודעים בדיוק מה שאנחנו צריכים לדעת בדיוק ברגע שאנחנו צריכים לדעת אותו ואנחנו לא מבזבזים אנרגיה על חשיבת סרק, על נשיאתן המתמדת של מחשבות טורדניות, מעגליות, אובססיביות כל כך. לגוף המנטלי שלנו יש אז כוח. למחשבות שלנו יש אז כוח. אנחנו מכוונים לאן שאנחנו מכוונים, והעולם כמו מתכופף (בשמחה) לחזוננו.

 

כשהגוף הרוחני שלנו בריא, נפער כעין מרחק מסוים בין חוויית האני, הזהות העצמית הבלתי תלויה, לבין רגשותינו ומחשבותינו גם יחד. יוצא ברור מי אני ומהם גבולותיי לעומת מה אני מארח/ת בתודעתי, כלומר, מה רק חולף בי. 

כשהגוף הרוחני שלנו בריא, אנחנו חופשיים לבחור כיצד להגיב. אנחנו לא מנוהלים עוד ע"י דפוסים מאמללים, שלל התמכרויות והתניות כאלה ואחרות, שלל טראומות מן העבר שעיוותו כבר את הרכב שאנחנו נוהגים בו השכם וערב, כי אם חופשיים פשוט להיות אנחנו, כמו שאנחנו, לטוב ולטוב יותר, זכים ותמים כמו התינוקות שהיינו פעם פלוס ניסיון חיינו העשיר. אנחנו לא צריכים עוד לעבוד בלהיות אנחנו... אפשר בשעה טובה להתרווח אל תוך הכורסה של החיים ופשוט לזהור. 

אהלה וסהלה

הי, שמי גילבר. אני מטפל בהכשרתי ומורה מזה שני עשורים ויותר. יכולים אם רוצים לקרוא על הרקע המקצועי שלי בהרחבה (ראו בתפריט הראשי), אבל הסיפור שלפניכם אינו על מי שמקליד כאן אותיות ללא הרף. הסיפור הוא על בריאות במובנה השלם ביותר. בריאות פיזית ונפשית. בריאות ביחסים בינאישיים. בריאות בזוגיות ובריאות בהורות ובריאות בקריירה. בריאות בעו"ש. בריאות... שהיא תוצר של קידוש שלושה אספקטים מובילים בחוויה האנושית במקביל: קדושת השילוש הקדוש.

ברוכות הבאים וברוכים הבאים לסדנת השילוש הקדוש. זו סדנת אונליין קצרה ומרוכזת במיוחד, זיקוקו של מחקר של 20 ויותר שנות קליניקה והוראה, לליווי תהליכי התמרה אישיים ובינאישיים מורכבים. חיברתי סדנה זו בכוונה תחילה, כך שבמינימום השקעה – אם בזמן, כוחות נפש ותקציב – המשתתפות והמשתתפים מבססים בחייהם שלוש נקודות מופת לאחיזה בתוך הכאוס של החיים, הרעש הפנימי וההיקפי הכולל אם תרצו. שלושה עקרונות פשוטים להבנה וקלים ליישום שכה רלוונטיים, קריטיים ממש, לכל התהליכים בעלי הערך בחיינו.

שלוש צלעות לשילוש הקדוש, אחת כנגד כל אחד מה"גופים" שתוארו לעיל. שלוש צלעות. שלושה גופים. שלושה עקרונות. שלוש משימות שנבחרו בקפידה רבה ושהוכיחו את עצמם לאורך השנים שוב ושוב ושוב.

יש כבר (נכון לנובמבר 2011) למעלה מ-70 בוגרים ובוגרות, מאז שיצאנו עם סדנת השילוש בסוף הקיץ. לאמור, אני מרגיש נוח להבטיח נרגשות כעת ניסים ונפלאות, אבל, וזה האבל גדול הוא: אך ורק לאלה מביננו שנותנים את עצמם מכל הלב והנשמה לשלושת תרגולי השילוש. או במילים אחרות: התמסרו ותקבלו ובגדול. 

האתגר היחיד שמחכה לנו בסדנת השילוש הוא... 
לזכור לבדוק בשטח את הכלים שקיבלנו בסדנה. 

המהלך הטכני

לאחר ההרשמה, אני שולח למייל דברי רקע ו"משימה", ראשונה מתוך שלוש בסך הכל. זו משימה פשוטה, האורכת שניות ספורות, אותה יש לבצע בכל פעם שנזכרים בה (וכל המרבה הרי זה משובח) על פני שלושה שבועות.

בתום שלושת השבועות הראשוניפ, יש לשלוח אליי סיכום המתעד את ממצאי התרגול עד כה. אחרי שאני עובר על הסיכום ומגיב, אנחנו עוברים למשימה השנייה המרחיבה את התרגול הקיים. גם היא, פשוטה וקלת משקל מבחינת ביצוע. בתום שישה שבועות מתחילת הסדנה, שוב שולחים אלי סיכום ומקבלים את המשימה השלישית והאחרונה. בחלוף שלושה שבועות אחרונים, שוב דוח מסכם. וזה, פחות או יותר, סוף הסיפור.

לשם מה כל זה?

כתוצאה מהסדנה נבנים (או מתחזקים) בנו שלושה הרגלים, שמבריאים בעקביות ובאופן הניכר לעין במהירות רבה את שלושת הגופים המדומים שתוארו בתחילה: רגשותינו נעים בחופשיות גוברת ונותרים אותנטיים ומחיי נפש, מחשבתנו מתחדדת ומתייעלת והעמידה הארצית הופכת איתנה וברורה. כך, לנגד עינינו - בבקשה אל תאמינו, בואו לעשות את העבודה! - משתנים כלל אתגרי חיינו מקשים יחסית לקלים יחסית, ואנחנו הופכים יותר ויותר פנויים ליהנות מכל דבר ועניין, ליצור בנדיבות וממקום שלם ומדויק, לבסס מערכות יחסים בינאישיות מפרות ומתגמלות באמת ועוד ועוד.

תמיכה נוספת

אני זמין בטלפון או בווטסאפ ובמייל לטובת משתתפות/ים הסדנה כל ימות השבוע. אחת לשבועיים אני שולח קישור למפגש זום שפתוח לכלל מתרגלות/י הסדנה. במפגשי הזום ניתן לשתף ולהיתמך, לשאול שאלות להבהרה ולדיוק התרגול. אין חובה להשתתף בהם. אני שם בשביל מי שרוצה ומרגיש/ה צורך.

לכל שאלה, בקשה, דברי נאצה ותהיות רבתי, חופשי אפשר לפנות אליי למייל gilbar@gmail.com 

או לטלפון 052.2937.214 - ווטסאפ, קצת סבלנות ואני תמיד חוזר :)

בהצלחה לכל הנועזות והנועזים החדשים או המתחדשים,

המעוניינים לבאר את הסבל ופשוט ליהנות מהחיים.
בברכת שנקדש ונתקדש! 

​גילבר