top of page

סדנת השילוש

סדנת השילוש

תשעה שבועות של תרגול יומיומי

שלושה "סודות" מקצועיים

אחת נפש מאושרת

תשעה שבועות של תרגול יומיומי

שלושה "סודות" מקצועיים

אחת נפש מאושרת

לפתוח קופסת שימורים עם כף זה קשה. אולי יעלה בידינו, אבל המיץ ייצא לנו ולא מקופסת הפח. לעומת זאת, עם פותחן משובח זה עשוי לקחת כמה שניות נטולות מאמץ מוגזם ומיותר. לרמז שבסופו של יום: קל = נכון. 

אבל את רובנו לימדו דווקא, מקטנות ובהתמדה, שה"קל" פירושו שטחי, חפיף, טוב מכדי להיות אמיתי. לימדו אותנו שאם נעבוד *קשה* ולא *נישבר* אז בסופו של דבר גם נצליח. שבסוף יהיה טוב. כך הקפידו ללמד ולתכנת אותנו, שמה שבא בקלות הולך בקלות, שכסף לא גדל על העצים ובחור נחמד זה לא מקצוע. הו, כמה חבל... כי מבחינה זו, 'קל' ו'קשה' הם לכל היותר סמנים משני צדי הדרך, שני דגלונים זוהרים, שמאותתים לנו דרך קבע, בהתמדה ובנאמנות, אם אנחנו עושים משהו נכון ומדויק (ולכן זה קל יחסית) או ממש לא בכיוון (ולכן הכל קשה יחסית).

קל וקשה הם שגרירים של המסר האחד והפשוט: אם אנחנו עובדים עם המציאות או אם אנחנו מתווכחים אתה והולכים עם הראש בקיר. הייתכן שהגיעה העת לשנות ולהשתנות?

מה הסיפור על רגל אחת?

ברוכות הבאות וברוכים הבאים לסדנת "השילוש".

שמי גילבר. אני מטפל בא.נשים מזה 25 שנה ויותר, מורה ומנחה קבוצות. אחרי אלפים רבים של מקרים, אחרי שנים של מחקר, מאות תלמידים בהרכבים שונים וכן, בסופן של 3 שנים בערך של התבשלות עם הדבר בתוך הבטן - החלטתי יום בהיר אחד שאני פשוט חייב להעלות על הכתב את האני מאמין שלי, אם אפשר לקרוא לדבר כך. ישבתי בבית מול המרקע המהבהב ופשוט שפכתי בלי לשים לב שהימים חולפים את כל העקרונות שאני מבקש לקדם לאורך השנים עם מטופלים ועם תלמידים, וכמובן, מתאמן עליהם בעצמי בחיי האישיים שלי.

מתוך הגודש הזה של המלל שהלך ואיים לפוצץ את הכונן והענן גם יחד, הלך והתחדד כי כלל המצבים נענים בסופו של יום לשלושה עקרונות בלבד ולהם אינספור וריאציות. לאחר מחשבה ומחקר נוסף, הסתבר כי אותם שלושה עקרונות יושבים בבסיסן של כל התורות הגדולות בהן השתלמתי לאורך השנים, שהם ממש עמודי התווך של כל שיטה באשר היא שיטת אמת לשכלול ולריפוי. שאפילו דתות מובילות, בעומק הווייתן, מונחות עפ"י שלושה קווים מנחים אלה. שאפילו אלה הנחשבים "מצליחנים" במובן הכי ארצי של המילה, נאמר, בעולם העסקי, באמנות, בספורט, בהמצאות טכנולוגיות וכולי, נושמים את שלושת העקרונות הללו כדבר שבשגרה. ופתאום, לאן שרק הבטתי, נראה ש"השילוש" מציץ עלינו בחזרה. מכל עבר ופינה.

כך, מתוך השצף קצף הורבלי הזה, זיקקתי מהלך לימודי שכל מהותו פרקטיקה. מהלך קצר יחסית, ממוקד ומכוון תוצאות. מהלך ישיר ושווה לכל נפש, פשוט להפנמה וקל ליישום. קל בצורה מרגיזה ממש... ועם זאת, בלתי מתפשר. אכן, מהלך שהוא חכות ודגים גם יחד.

איך זה עובד

יקרות ויקרים, בואו נודה על האמת: הסדנה האמיתית היא החיים עצמם! מסגרת התרגול שמוצעת כאן למתעניינות ולמתעניינים היא בגדר ליווי אופטימלי שאינו מתערב בסביבת התרגול, כלומר, אנחנו בוחנים את מה שניתן לנו במפגשים הקבוצתיים בכל מקום ובכל אתר. בביתנו. עם האנשים שאנחנו עובדים אתם. ברחוב. בסופר. איפה שבא לנו. כמה שבא לנו. אם בכלל בא לנו. כך ומדי יום.

 

המפגשים הקבוצתיים בהנחייתי הם פעם בשבוע, למשך שעתיים וחצי בזום, ואני זמין כל ימות השבוע למי שצריך במידת האפשר. אבל, בין מפגש למפגש - שם מתרחשת העבודה האמיתית! הטיפול מתחיל כשהטיפול נגמר...

המפגשים שבהנחייתי

הקבוצה החדשה ללימודי עקרונות השילוש תפגש מאמצע פברואר 2023 בערבי יום ג' (החל מה-14.2.22). אנחנו נתראה על פני יריעת זמן של 10 מפגשים חד שבועיים,  בזום, בשעות 20:00 - 22:00 עם הפסקה קצרה באמצע.

במפגשים נעבור ביחד על עקרונות השילוש, נלמד את החוקיות שלהם ונתאים אותם לחיי היומיום, נשתף איך הולך עם זה הלכה למעשה, נלמד איש מרעהו ונדייק את העבודה הלאה להמשך השבוע. 

(על תמיכה נוספת, ראו בהמשך העמוד, בהקשר "המועדון")

רגע אבל מה זה בעצם כל השילוש המשולש הזה?!

סדנת השילוש היא 9 שבועות נטו של יישום מודע ומעושה ויומיומי של שלושה עקרונות, בתוך החיים ה"רגילים", תוך כדי ההתנהלות השוטפת (להבדיל בפרישות, ריטרטים וכיו"ב). 

התרגול מתיימר להקליל במהירות שיא את חוויית החיים בכללותה ומאידך להעמיק את הקשר עם החיים. אנחנו בוחנים על עצמנו ומטפחים ביחד 3 אספקטים מובילים בחוויה האנושית: הרוחני (הנייטרלי אם תרצו), הרגשי והמנטלי.

נוכחות טהורה והרחבת הכלי

ב-3 השבועות הראשונים של הסדנה אנחנו, כך מדווחים שוב ושוב בוגרות/בוגרי הסדנה, הולך ונפתח מעין מרחק בין כל הצריך צריך צריך המתמידים האלה שלנו, לבין מי שאנחנו באמת "מתחת" או "מעבר" לכל הבלגן הזה. פתאום, כל מיני דפוסים שבעבר ניהלו אותנו, ואפשר לומר אימללו אותנו, נראה שהולכים ומאבדים עתה מכוחם. יותר ויותר קל לחוש בעומק הווייתנו, באני האמיתי שלנו אם תרצו. פתאום, יש יותר ויותר רגעי שקט עמוקים שם בפנים, וניתן לחוש ולדעת באופן גובר מה באנו לעשות פה בעולם, מה רצוננו ולאן פנינו, איזו סביבה מטיבה אתנו ובאיזו סביבה אנחנו קמלים. 

 

הכלה רגשית

ב-3 השבועות הבאים, אנחנו מעמיקים את התרגול, והתנועה הרגשית בתוכנו הולכת ומתהרמנת (מלשון הרמוניה) כמו לנגד העיניים. נראה כי רגשות "קשים" הולכים ומתרככים ואף עוזבים אותנו לנפשנו. כל מיני "לופים" כאלה שזימזמו בתוכנו שוב ושוב, שעטפו אותנו כמו בצק דביק, הולכים ו"נפתחים", נרגעים ושוככים.

מנגד, רגשות מעצימים הולכים ומתעצמים עוד ואף נרתמים לעזרתנו, לעשייה שלנו, ביום יום. תחושה של שמחה וקלילות זורמת עתה בעורקירנו. ההכלה הרגשית בכללותה, את עצמנו ואת סובבנו, גדלה עד מאד, ואנחנו יותר ויותר פוגשים את העולם בחיוך, ברוך, בענווה. כל אלה ועוד הם תוצר לוואי טבעי של ה"שרירים" החדשים או המחודשים המתפתחים בנו כתוצאה מהתרגול. דרך אחרת לראות זאת, אנחנו נזכרים במה שידענו תמיד בתור ילדים.

 

מיקוד מחשבתי

ב-3 השבועות האחרונים של הסדנה, אנו מרחיבים עוד את התרגול אל השכל הישר, שבתורו והולך ומתחדד. המיקוד המנטלי הופך יותר ויותר קל וזמין לעומת הפיזור המחשבתי, "הסרטים", הפנטזיות (מהסוג שמרוקן את כוחותינו) שאפפו את הכרתנו, ואנחנו נוכחים יותר ויותר בכוחה ובהשפעתה של חשיבה יעילה כמו גם בתרומה של היעדר חשיבה לפי דרישה.

כך, ביחד, שלוש הצלעות הנ"ל - הרוחני/נייטרלי, הרגשי והשכלי - חוברים לעין משולש משובח אחד, עוגה אחת שהיא טעימה ומזינה עד מאד. והדבר ניכר בכל שטחי חיינו:  במערכות היחסים הבינאישיות שלנו, בבריאות גופנו, במפלס העולה של שמחת החיים, בדרייב, בשקט הפנימי, ביצירה. הכל נהיה יותר ויותר קל, זורם, ברור, ביחס ישר להתמסרותנו לתרגולים.

מנין כל זה?

עולמות התוכן שמאחורי הקלעים של סדנת השילוש הם רבים ומגוונים. בתור מטפל פיתחתי עצמי לאורך השנים בשלושה ענפים ראשיים במקביל: עולם הרפואה הסינית והיפנית + אמנויות לחימה מיפן, עולם ההדרכה התודעתית-פסיכותרפויטית והעולם האזוטרי משהו המכונה ברבים "תקשור" שגם לו זרמים רבים בזכות עצמו. בעבור מי שרוצה, ניתן לקרוא בהרחבה על הרקע המקצועי שלי כאן באתר, בתפריט הראשי, תחת "רזומה".

קצת פידבק 

מאז שעלינו לאוויר עם הבייבי הלא שגרתי הזה ניתן לומר, ביולי 2021, מסתובבים כבר ביננו כמה מאות של בוגרות ובוגרים. הם מספרים לי שחייהם קיבלו תנופה יוצאת דופן ושחשו בשינויים מבורכים עד מעוררי פליאה כבר במהלך השבוע הראשון לתרגול. שמושג "הייעוד" למשל, לרבות בהקשר התעסוקתי, נהיה ברור פתאום לחלוטין. ששקט פנימי הולך ומתבסס בתוכם במהירות יוצאת דופן, שקט מנטלי ושקט רגשי גם יחד, אשר מוכיח את עצמו באינטראקציות מאתגרות ובכלל, ושהסביבה שמה לב לכך ומחמיאה להם על כך. שכל מיני חרדות קיומיות ותנודתיות רגשית בכללותה, כאלה שליוו אותם במשך שנים, הולכות ומתפוגגות עתה כמו מעצמן. שמערכות יחסים מסוימות בחייהם, בפרט אלה שאימללו אותם עד הנה, "השתחררו" פתאום, או העמיקו ו/או עלו כמה וכמה רמות, ולשם שינוי נהיה פתאום כיף וטבעי להיות ביחד, עם זה או עם זו.

אנשים מספרים לי שהם פשוט מרגישים טוב יותר, גם פיזית. שהמהלך המשולש הנ"ל ניקה אותם, חיזק אותם, הביא איזושהי פשטות מבורכת לכל הווייתם. כך, ועוד ועוד ועוד. 

אפרופו, למי שצריך/ה - בשמחה אחבר בין מתלבטים/מתלבטות שעוברים עתה על הפרסום שלפנינו, לבין בוגרי הסדנה שמצדם ישמחו להיות למליצי/מליצות יושר ולדבר עם המתעניינות/המתעניינים החדשים ישירות ולשתף מחווייתם. אני בכוונה נמנע מציטוטים וסופרלטיביים בעמוד הנחיתה הזה, כדי לעודד שיחות של ממש.

תמיכה נוספת

​​מבחינת הליווי מהצד שלי, אני זמין בטלפון או בווטסאפ ובמייל לטובת משתתפות/ים הסדנה כל ימות השבוע. בנוסף, מתרגלות/מתרגלי סדנת השילוש יכולים להשתתף בחינם במפגשי המועדון השבועי שבהנחייתי. כלומר, מדי יום שישי, ב 14:00 - 15:00, בזום, בשיעורים שפתוחים לקהל הרחב שבהם אנו עוסקים, בין היתר, גם בעקרונות השילוש. זמן טוב ונוסף לשתף, להקשות קושיות, להיתמך ולקבל השראה משתתפים/משתתפות אחרים שבשלבים שונים של המהלך השלם ובכלל. 

להדגיש, אין חובה לקחת חלק במפגשי המועדון. הוא לא תלוי בסדנה. ואני שם בשביל כל מי שרוצה ומרגיש/ה צורך בתמיכה נוספת על התמיכה הקיימת ממילא כל השבוע.

בתום תקופת סדנת השילוש (9 שבועות), ההשתתפות במפגשי הזום של "המועדון" כן כרוכה בתשלום. הנה קישור לחברות במועדון עם/בלי קשר לסדנת השילוש >
https://www.gilbarhealth.com/the-club

עלות הסדנה ושאר ירקות

סדנת "השילוש" במתכונתה החדשה עלותה 2000 ש"ח. היא כוללת 10 מפגשי זום בהנחייתי, 30 שעות הוראה ולמידה משותפת, חומרים כתובים בפרוטרוט הנשלחים למייל המכילים את עיקרי הדברים המועברים "חי", חברות בקבוצת למידה אונליין תומכת, וכאמור, זמינות אישית מצדי בתור מלווה ושומר מסגרת במידת האפשר כל ימות השבוע.

ניתן לשלם בתחילה על שני מפגשים בלבד (בעלות 400 ש"ח) ואז רק להחליט אם נשארים אתנו את כל המהלך אם לאו.

לכל שאלה, בקשה, דברי נאצה ותהיות רבתי, חופשי אפשר לפנות אליי למייל gilbar@gmail.com 

או לטלפון 052.2937.214 - ווטסאפ, קצת סבלנות ואני תמיד חוזר :)

בהצלחה לכל הנועזות והנועזים החדשים או המתחדשים,

המבקשים להקליל את חווית החיים.
 
תודה רבה. עתיד בהיר!
גילבר
bottom of page