top of page

תותח פייסבוק לעת מצוא

קידום נאור של עסקים נאורים ברשת החברתית

למאמר עם הטווס, זה שעשה לי אאוטינג בזמנו, הקליקו כאן > 

וואללה, בלי לשים לב הפכתי למומחה ברשת החברתית בשנים האחרונות. לא התכוונתי ולא כיוונתי לכך. פשוט, אחרי שנים של כתיבה לפורטלים מובילים, דוגמת וואלה! ומעריב; אחרי שנים של פרסומים בפורומים מקצועיים, בלוגים, קפה דה מרקר מי שזוכר וכיו"ב; אחרי שנים של ליטוש הצד הפובליציסטי נקרא לזה, מתוך הצורך הפרטי/עסקי שלי להגדיל את מעגל מכריי/לקוחותיי; אחרי שנים של משחקים וקורסים קצרים להעשרה בתפעול אתרים וצבירת ידע טכני נרחב של ה-מאחורי הקלעים של פייסבוק - מצאתי פתאום שאני טוב בזה. אבל ממש טוב בזה... 

במשך זמן רב ביקשו ממני קרוביי שאייעץ להם גם, כי הם ראו את הביצועים בעמוד המקצועי שלי, במנוע של גוגל וכד'. אבל תמיד סירבתי. 'זה אינו מטה לחמי' ו'למי יש זמן' היו בין תירוציי המובילים. אך בשנת 2016, כשהמורה שלי לאייקידו ביקש שאעזור לו עם העמוד המקצועי של הדוג'ו - נשברתי. איך אפשר לסרב למורה שלך לאייקידו? העבודה המשותפת הניבה פירות רבים, למעשה, שילשנו בפחות משנה את כמות התלמידים על המזרן, והיה בכך כדי לעזור לי לשחרר קצת את הרסן בנידון. 

מאז נהיו לי כמה וכמה "פציינטים דיגיטליים", עסקים נאורים, של אנשים שכל מהותם שירות והתמרה של ממש ללקוחותיהם. אנשים טובים... הכי טובים שיש. שהנתינה שלהם קודמת לצורך שלהם להתפרנס. ואני עוזר להם מכל הלב, בכל השלבים שקשורים לפרסום במדיה הזו: 

 

חקירת עומק ובירור הליבה המקצועית של העסק. (זה אולי הייחוד בהא הידיעה שאני מבין לתחום בתור קודם כל מטפל שרגיל לתהליכי חקירה מסוג זה);
בניית אסטרטגיות שיווקיות; 
עריכת התכנים עצמם; 
בניית הקמפיינים המסחריים לרבות כל ה"משפכים" למיניהם, הקומקומים והסירים, על כל הצד הטכני הסבוך והנפתל שכרוך בנידון (בניית קהלים ממוקדים, ניתוח ועדכון מאגרי הנתונים, תיאום בין ממשקים ועוד ועוד). 

אני נהנה מאד מהעבודה הזו עם אנשים, די כמו העבודה ה"רגילה" בקליניקה. משום שאני רואה בה תהליך התפתחות תרפויטי לכל דבר, תהליך הוליסטי מרתק של גילוי וחשיפה, סוג של יציאה מהארון + העמקה ושכלול.

לאמור, חברים, מי שבעניין שאלווה אותו כך, מי שמעוניין לקדם את העסק שלו ממקום רענן וחיובי, מוזמן בשמחה לפנות אליי, ונראה אם ואיך אפשר להתקדם.

 

לצורך העניין, להלן ולנוחיותכם שני מסלולי עבודה עיקריים:

 

מסלול "קליל" – עבודה מקדימה בלבד 

2-3 פגישות של בירור וחקירה בהן אני עוזר לבעל/ת העסק להבין טוב מאי-פעם את הדי-אן-איי המקצועי שלו או שלה ואיך הדבר אמור להתבטא אח"כ ברשת החברתית (הרבה שאלות, הרבה שיעורי בית).

במובנים רבים, אלו הם 2-3 טיפולים לכל דבר. אנשים עוברים אתי לפעמים תהליכי עומק מטורפים בשלב הזה, שמקרינים אח"כ לא רק על העסק שלהם, אלא בכלל. ובכל מקרה, מניסיוני לפחות, זה החלק הכי הכי חשוב עבור כל בעל/ת עסק. בלעדיו המסרים לא ברורים, לא לכותב ולא לקוראים. שוב ושוב אני רואה כיצד רבים מדלגים על השלב הזה, או לא יודעים על קיומו בכלל, ואיך הדבר משפיע אח"כ בצורה דרמטית על האפקטיביות (או למעשה היעדרה) של הפרסומים.  

נוסף לפגישות אלו, אני לומד במקביל את התנהגות העמוד עד כה, בונה לבעל/ת העסק את הפילוח הראשון (שבדרך כלל רלוונטי לחודשים רבים בהמשך), מסדר את מסד הנתונים פלוס עוד כמה מקצי שיפור, לשימושם לבדם וכראות עיניהם.

עלות: 1000 ש"ח.

מסלול "קל" – ארוך ומתמשך

כולל את כל מה שבמסלול הקליל + מינימום שלושה חודשי ליווי צמוד ושוטף של כל הפרסומים (מלפני ומאחורי הקלעים), עד לרמה של פסיק,  עזרה מבחינה אסטרטגית וטקטית ועוד.

עלות: 6000 ש"ח.

 

אם רוצים להמשיך לעבוד ביחד בתום שלושת החודשים, אנחנו מתאמים בינינו את מידת ההתערבות הנדרשת מצדי בשלב זה ובהתאם את העלות.

 

 

 

bottom of page