top of page
הרגלים של מוארים
13 משימות כתיבה משנות חיים

ומה אם אומר לכם שלעט ולדף יש כוח לשנות את החיים? מחיים סבוכים, עמוסים, כבדים, מבולבלים, לחיים ברורים ובהירים, קלי משקל, מלאי שמחה וממוקדי תכלית? מה אם אומר לכם שכל מה שנדרש הוא 5-10 דק' ביום, בלי לצאת מהבית, בלי לנסוע בפקקים?

 

מה אם אומר לכם שכל הדרוש הוא לשבת מול הדף הלבן או המסך, עם עט או מקלדת, ו... פשוט... לכתוב? ושהפעולה הזו, של הכתיבה - במקרה הזה - כתיבה מודרכת, כשהיא מנותבת נכונה, כשיש שאלה מושלמת שמרחפת באוויר; מה אם אומר לכם שהכמה דקות האלה ביום יכולות לסדר לכם את כל ענייני החיים? – האם הייתם מוכנים לקפוץ למים? האם הייתם מוכנים לבדוק עד כמה עמוקה הבאר?

הסדנה שלפניכם היא היוזמה השנייה לבית "הרגלים של מוארים". זו סדנה בהתכתבות על טהרת משימות כתיבה. היא עושה סדר בבלגן של החיים, מדגישה מה עובד באופן טבעי ומה מיותר. היא נותנת כוח וממקדת מיקוד-על ובכלל זה ממלאה את הלב בשמחה גדולה. 

נכון לעתה, אפריל 2019, זו גם הסדנה הכי פופולרית ממגוון היוזמות לבית "הרגלים של". עברנו לא מזמן את הכותב ה-200 - קולולולולו ! ! ! - ובכל מקרה, כל הזמן משתתפות ומשתתפים חדשים מצטרפים אליה.

הסיבה ליוזמה הזו היא שנוכחתי, כי נוסף לטיפולים ה"רגילים", "השוטפים", שאני מעניק בקליניקה מזה שני עשורים ויותר, ונוסף להוראה בקבוצות (כ-15 שנה) - הטיפול/הנחייה מרחוק עונים להמון אנשים טובים על הצורך, מכל מיני סיבות, ביניהן ניידות, מרחק פיזי ושלל קשיים לוגיסטיים אחרים.

איך זה עובד

אני שולח משימה במייל. אתם כותבים. אני קורא. מאיר/מעיר אם יש צורך. אנחנו מתפנג-פנגים קצת ביחד בהתכתבות, עד שמרגישים שהמשימה הושלמה כהלכה, ואז עוברים לשנייה... ולשלישית... כך, כל הסדנה, למשך 13 משימות כתיבה כשלפחות 5 ימים מפרידים בין כל אחת.

 

אני משתדל לא להתערב ברמת התוכן בכלל ו"רק" לעזור לכותב או לכותבת לבצע את המשימה בצורה הישרה, הנדיבה והמסורה ביותר, כדי לחלץ ממנו/ממנה את המיטב. 

למה, מה ומדוע

הסדנה בהתכתבות "הרגלים של מוארים - 13 משימות כתיבה משנות חיים" נועדה לאנשים שאוהבים לחקור ולהעמיק את הקשר עם מהותם הזוהרת ביותר, להתנסות בדברים חדשים ולגלות על עצמם דברים חדשים. היא מיועדת לאנשים עם לב גדול שנוטים לחבק שינויים מבורכים בחייהם, או לחלופין לאנשים שעייפו כבר - מאלף ואחת סיבות - מתהליכים "טיפוליים" מקובלים ו/או איבדו אמון בשיטות הקיימות ו/או בפונקציית "המטפל" רבתי.

13 משימות הכתיבה שכאן מהוות ביחד תהליך התבוננות עצמית והתיידדות מחודשת עם ה"אני", אם תרצו. כל כולה על דרך החיוב, המשחק, הדיוק וההעצמה. היא חושפת, מנקה ומתמירה את המיותר בחיינו, תוך כדי שמדגישה ומחזקת את הרצוי לנו, את מה שכבר עובד נהדר וכמו ישמח רק לרוח גבית. זו סדנה שובבה... היא מתחילה בצורה מאוד שמרנית, כדי "להתחמם", אבל אז הולכת ומתחרפנת, הולכת והופכת נועזת יותר ויותר, בקטע טוב... ובכוונה תחילה :)

את התהליך פיתחתי בראש ובראשונה לטובתם של אלה שמעוניינים לעשות אתי עבודה, כמו שאומרים, אבל שקשה להם, או שאינם מעוניינים, להגיע ולהיפגש פנים אל פנים. 13 המשימות נבחרו בקפידה לאחר מאות פעם, אולי אפילו אלפי פעם, שנתתי משימות כאלה (ועודני נותן מעת לעת) למטופלים בקליניקה, לקהל בהרצאות ולתלמידים בכיתות שאני מלמד בהן. בצד יתר הדברים, אני מאוד אוהב לשלב את הכתיבה. בתור כלי הוא "חזק" כשיודעים לעבוד אתו נכון. זה כלי אותנטי. מרובה שימושים. ולתפישתי אחד היותר יעילים ואמינים שיש. הנייר לא שופט. הנייר לא מרמה. הנייר לא שוכח. לא בכדי אומרים "שחור על גבי לבן". 

מבנה, תשלומיישן וענייניישן

עלות הסדנה בהתכתבות 300 ש"ח, וזאת למשלמים מראש, כלומר, כדי להפיק את מלוא התועלות שבסדנה 

יש להשלים את כל 13 המשימות עד האחרונה שבהן. מבחינת התוכן, המהלך הוא אחד ושלם.

ואם בכל זאת רוצים להיפגש פנים אל פנים?

בכיף. הפגישות מתקיימות בתיאום מראש בקליניקה שלי בפרדס חנה, כרגיל. פותחים יומנים ונפגשים לשעה קלה. עם זאת, יש להדגיש בהקשר הסדנה שלפניכם, שאין חובה כזו. הסדנה בנויה כך שתשיג את מטרותיה מא' ועד ת' בלי לצאת מהבית. זה לב העניין. 

רוצים כבר לקפוץ למים? אז... 

bottom of page