top of page

השילוש הקדוש

שלושה שיעורים  |  שלושה עקרונות  |  שלושה מפתחות זהב למנעולי החיים

מה הסיפור בקצרצרה?

​​

9 שבועות של תרגול עצמי קל משקל ופשוט לביצוע, ועם זאת רדיקלי בהשפעתו.

ליווי צמוד לפי הצורך בהתכתבות/טלפון + מפגשי זום אחת לשבועיים הפתוחים למי שזקוק/ה

(לא חובה) מכלל מתרגלות/מתרגלי הסדנה.

עלות כוללת - 333 ש"ח.

התשלום סמלי. מראש. בכוונה תחילה. ולכן גם בלי חרטות ו/או חארטות :)

האתגר היחיד שמחכה לנו
בסדנת השילוש הוא... 
לזכור לבדוק בשטח את הכלים
שקיבלנו בסדנה. 

מה הסיפור בארוכה?

​​ 

כשהגוף הרגשי שלנו בריא, הרגשות נעים ולכן כה נעים, התחושות שמתרגשות בנו הן כמו מים מתוקים המעניקים לנו חיים, ממלאים אותנו בתשוקה, בדרייב, בשמחת החיים.

אבל כשהגוף הרגשי תקוע, כשאנחנו לא יודעים איך לעבוד עם הרגשות שלנו, כשאנחנו מפחדים לחוש אותם, להרגע ביחד אתם, אז הם תוססים בקרבנו כמו מים עומדים, כמו ביצה טובענית, שהופכת את חווית החיים היומיומית שלנו לסיוט מתמשך. כך: מתגובה רגשית לתגובה רגשית. מדרמה לדרמה לדרמה. עם אפס אפשרות לבחור.

 

כשהגוף המנטלי שלנו בריא, הוא שרוי במנוחה בתור ברירת מחדל. הוא שקט. צלול כאגם שקוף ואפשר לראות עד הקרקעית. והוא מתעורר לחיים רק כשבאמת צריך אותו. אנחנו יודעים בדיוק מה שאנחנו צריכים לדעת בדיוק ברגע שאנחנו צריכים לדעת אותו ואנחנו לא מבזבזים אנרגיה על חשיבת סרק, על מחשבות טורדניות, מעגליות ואובססיביות. אז אנחנו מכוונים לאן שאנחנו מכוונים, והעולם כמו מתכופף לחזוננו.

כשהגוף הרוחני שלנו בריא, נפער כעין מרחק מסוים בין חוויית האני, הזהות העצמית הבלתי תלויה, לבין רגשותינו ומחשבותינו גם יחד. יוצא ברור מי אני ומהם גבולותיי לעומת מה אני מארח/ת בתודעתי, כלומר, מה רק חולף בי עתה. כך אנחנו חופשיים להחליט כיצד נכון לנו להגיב. אנחנו לא מנוהלים עוד ע"י דפוסים מאמללים, שלל התמכרויות והתניות, כי אם בני חורין של ממש: פשוט להיות אנחנו. 

אהלה וסהלה

הי, שמי גילבר. אני מטפל בהכשרתי ומורה מזה שני עשורים ויותר. יכולים אם רוצים לקרוא על הרקע המקצועי שלי בהרחבה (ראו בתפריט הראשי), אבל הסיפור שלפניכם אינו על מי שמקליד כאן אותיות ללא הרף (כי זה שמקליד כאן ללא הרף משתדל להתמודד עם אתגרי החיים בדיוק כמו כל אחד אחר). לא, הסיפור הוא על בריאות במובנה השלם ביותר. בריאות פיזית ונפשית. בריאות ביחסים בינאישיים. בריאות בזוגיות ובריאות בהורות ובריאות בקריירה. בריאות העו"ש. בריאות... שהיא תוצר של קידוש מתמיד של שלושה אספקטים מובילים בחוויה האנושית ובמקביל: קדושת השילוש הקדוש והמקודש.

אז... ברוכות הבאים וברוכים הבאים לסדנת "השילוש הקדוש". אל חשש, ליהודים המסורתיים שביננו, לא קשור לנצרות כלל. זוהי סדנת אונליין קצרה ומרוכזת במיוחד, זיקוקו של מחקר בן 20 ויותר שנות קליניקה והוראה, לליווי תהליכי התמרה אישיים ובינאישיים מורכבים.

 

חיברתי סדנה זו בכוונה תחילה, כך שבמינימום השקעה – אם בזמן, כוחות נפש ותקציב – המשתתפות והמשתתפים מבססים בחייהם שלוש נקודות מופת לאחיזה בתוך הכאוס של החיים, הרעש הפנימי וההיקפי הכולל אם תרצו. שלושה עקרונות פשוטים להבנה וקלים ליישום שכה רלוונטיים, קריטיים ממש, לכל התהליכים בעלי הערך שבחיינו. 

אכן, שלוש צלעות לשילוש, אחת כנגד כל אחד מה"גופים" שתוארו לעיל. שלוש צלעות. שלושה גופים. שלושה עקרונות. שלוש משימות שנבחרו בקפידה רבה ושהוכיחו את עצמן לאורך השנים שוב ושוב ושוב, ביחס ישר להתמסרות אליהן.

יש כבר (נכון לדצמבר 2021) למעלה מ-80 בוגרים ובוגרות, מאז שפצחנו בסדנת השילוש בסוף הקיץ. לאמור, אני מרגיש נוח להבטיח נרגשות כעת ניסים ונפלאות, אבל, וזה האבל גדול הוא: אך ורק לאלה מביננו שנותנים את עצמם מכל הלב והנשמה לשלושת תרגולי הסדנה. או במילים אחרות: תנו והתנו עצמכם, ותקבלו... ובגדול!

מבססים שלוש נקודות מופת לאחיזה בתוך הכאוס של החיים

bottom of page